3. feladat: Állítsd csapatodat az eredményesség útjára!
A „miért”, a „mit” és a „hogyan”.
A vezetők számára nagy a kísértés, hogy megmondják az embereknek, mit és hogyan kellene csinálniuk. Ez gyorsabbnak, ellenőrizhetőbbnek és garantáltan sikeresnek tűnhet, de elfojtja a csapat kreativitását és saját felelősségvállalását, hatalmas terhet ró a vezetőre, és rombolja a bizalmat.
Az eredményes vezetők csapatuk munkáját a szervezeti prioritásokhoz igazítják, így tisztában vannak annak értékével és a szervezet célkitűzéseihez való hozzájárulásával. Ezek a vezetők meghatározzák és kommunikálják a csapat céljait és a kívánt kimenetelt. Tisztázzák azokat a fontos eredményeket, amelyek kiteljesedést és sikert jelentenek a csapatuk számára. Végezetül pedig delegálják a munkát, miközben megfelelő mértékű támogatást nyújtanak.
Ahhoz, hogy eredményes vezetők lehessenek, az egyéneknek paradigmaváltásra van szükségük: ahelyett, hogy megmondanák a csapattagoknak, mit és hogyan kell csinálniuk, segítenek nekik megérteni a „mit” mögötti „miért”-et, és támogatják őket a „hogyan”-ban.
Az elköteleződés növelése
Ha az emberek csak azért végzik a munkájukat, mert a menedzserük azt mondta nekik, a csapat elkötelezettsége csökken. Ha a vezetők pontosan megmondják a csapataiknak, hogyan kell kijavítaniuk egy kódot, megírniuk egy pályázati kérelmet, vagy elérniük egy adott célt, egy év múlva is ugyanez a működés lesz jellemző a csapatra. Az elköteleződés nem növekszik.
Az eredményes gondolkodásmód ezzel szemben segít a csapatoknak bevonódni a döntésekbe, és megérteni a napi feladatok mögött meghúzódó „miért”-et. A kiváló vezetők nem a csapatuk helyett, hanem velük együtt jelölik ki a célokat, és úgy delegálnak, hogy közben nem hagyják magára a csapattagot, de nem is mikromenedzselnek.
A kihívás valójában az, hogy megalkossuk a közös képet arról, mi az, ami fontos, ami igazán számít.
Ingyenes útmutató
A legjobb vezetők a megfelelő problémákra összpontosítják a csapatuk figyelmét.
Ingyenes útmutató
Vezetőként képes vagy a változásokat levezényelni?
Online elérhető tartalmak
Egy csapat vezetése más gondolkodásmódot igényel, mint az egyéni hozzájárulás. Fedezd fel azokat a kulcsfontosságú paradigmaváltásokat, amelyekkel a maximumot tudod kihozni vezetői szerepedből!
Egyéni megbeszélések során növeld a csapattagok elkötelezettségét, törekedj a kihívásaik mélyebb megértésére, és segíts nekik, hogy maguk oldhassák meg a problémáikat!
Tisztázd a csapat céljait és elérendő eredményeit; delegáld a feladatokat a csapattagoknak úgy, hogy közben a szükséges mértékig támogatod őket!
Visszajelzéseken keresztül fejleszd a csapattagok magabiztosságát és kompetenciáját, illetve visszajelzések kérésével javítsd saját teljesítményedet!
Jelölj ki konkrét lépéseket, amelyek átsegítik a csapattagokat a változásokon, és hozzásegítik őket a jobb teljesítményhez!
Heti tervezéssel fókuszálj a legfontosabb prioritásaidra, és az 5 energiaforrás felhasználásával erősítsd vezetési képességeidet!