Az önszervezés szokása
A 3. szokás (Először a fontosat!) arra tanít, hogyan haladjunk szabad akaratunk gyakorlásával az elvközpontú működés felé. A 3. szokás az 1. és 2. szokás gyakorlati megvalósítása. Az 1. szokás azt mondja: „Te vagy az alkotó. Te vagy felelős az életedért”. A 2. szokás az első, mentális alkotás, amely a képzeleten alapul – azon a képességen, hogy elképzeld, mivé válhatsz. A 3. szokás a második, fizikai alkotás.
Ebben a szokásban az 1. és a 2. szokás összekapcsolódik. Nap mint nap, pillanatról pillanatra. Számos, az időgazdálkodással kapcsolatos kérdéssel foglalkozik. De ez még nem minden! A 3. szokás az életvezetésről is szól – a céljainkról, az értékeinkről, a szerepeinkről és a prioritásainkról. Mik számunkra a „fontos dolgok”? A fontos dolgok azok, amelyeket a legértékesebbnek tartunk. Ha ezeket helyezzük előtérbe, az időnket és a teendőinket a 2. szokásban meghatározott személyes prioritásoknak megfelelően tudjuk majd szervezni és kezelni.
Az időmátrix
Négyféleképpen töltjük az időnket attól a két tényezőtől függően, amelyek meghatároznak egy tevékenységet: sürgősség és fontosság. Egy sürgős tevékenység azonnali figyelmet igényel; egy csörgő telefon például sürgős. A fontos dolgok viszont az eredményekkel kapcsolatosak. Hozzájárulnak a küldetésünkhöz, az értékeinkhez és a kiemelt fontosságú céljainkhoz. A sürgős dolgokra reagálunk. A fontos, nem sürgős ügyek több kezdeményezést, több proaktivitást igényelnek.
„A legfontosabb dolgok előtérbe helyezése annyit tesz, hogy a prioritásainkat szem előtt tartva tervezünk, és végezzük a teendőinket. Az általunk legértékesebbnek tartott elvek mentén élünk, nem pedig a minket körülvevő erők behatásai alapján.”
Heti tervezés
Ingyenes útmutató
Fejleszd az értő, figyelmes hallgatásra való készségedet, hogy többet tanulhassatok egymástól.
Jelentkezz nyílt tréningre!
A 3 napos nyílt tréning megalapozza az egyéni eredményességet, érett és felelős személyiséget teremt.
További lehetőségek
Fókuszálj arra, amire hatással vagy, és amit irányítani tudsz – aztán pedig tedd meg!
Határozd meg, mit jelent számodra a siker, és tervezd meg, hogyan éred el!
Helyezd előtérbe és érd el legfontosabb céljaidat ahelyett, hogy folyamatosan a sürgős dolgokra reagálnál!
Magas bizalmi szintű kapcsolatok építésével növeld az együttműködés eredményességét!
Legyél hatással másokra azzal, hogy valóban megérted a szükségleteiket és a nézőpontjukat!
Törekedj az olyan innovatív megoldásokra, amelyek előnyt kovácsolnak a különbözőségből, és minden kulcsérintett javát szolgálják!
Növeld a motivációdat, energiaszintedet és találd meg a munka-magánélet közti egyensúlyt azzal, hogy rendszeresen időt szánsz a feltöltődésre!